Perili Bay Resort Otel Datça | 0 252 606 05 55 - Datça'da Tatil

Datça'da Tatil

Haber Detayı

25 Nis

Datça'da Tatil

Ege ile Akdeniz’in birleştiği noktada yer alan Datça gezilecek yerler bakımından eşsiz doğal güzelliklere sahip plajlar ve binlerce yıllık tarihi gözler önüne seren tarihi alanlarla dolu bir tatil bölgesi. Muğla’ya bağlı ilçe, bu sayede hem kültür hem de deniz turizmini sevenler için ideal bir tatil destinasyonu olarak anılıyor. Üstelik tüm bu özelliklerine ek olarak Datça’da zengin bir mutfak kültürü sizleri bekliyor.

Taş evleri, begonvilleri, şirin sokakları, güler yüzlü insanları, güzel doğası ve berrak koylarıyla Datça, huzur, sakinlik, mutluluk, dinginlikle, doğal güzelliği, özgünlüğü, duruluğu ve sakinliğiyle huzurla özdeş bir yer. İnsanı da doğası da ayrı bir güzel. Datça Yarımadasının batıya uzanan tepelerinin arası çok davetkar. Ovabükü, Palamutbükü, Hayıtbükü, Kızılbük koyları inci gibi dizilmiş. Denize kadar uzayan tepecikler yemyeşil badem, zeytin, incir, turunçgiller ve meşeliklerle kaplı.

Yaz sıcaklarının ülkemizin diğer tatil bölgelerini kavurduğu günlerde bile Datça nem oranının düşük olması ve esintili havasıyla konuklarını rahatlatıyor. Konaklamanın ve ulaşımın gelişmiş olduğu ilçeyi bu özelliği sayesinde hiçbir zorluk yaşamadan gezebilirsiniz.

X